Wrocław przez wiele stuleci był domem dla różnych grup etnicznych. Także społeczność żydowska pozostawiła tu swój ślad. W ramach tej trasy poznamy historię wspólnoty żydowskiej dawnego Wrocławia. Poznaj historię ludzi, którzy przyczynili się do niebywałego rozkwitu miasta.
Społeczność żydowska w dawnym Wrocławiu
Podczas spaceru poznamy historię społeczności żydowskiej, która niegdyś mieszkała w Breslau. Odwiedzimy najstarszą zachowaną synagogę w mieście, którą zaprojektował słynny niemiecki architekt Karl Ferdinad Langhans. Przejdziemy nostalgicznymi uliczkami dawnej dzielnicy żydowskiej i usłyszymy historie związane z jej dawnymi mieszkańcami. W drodze do miejsca, w któym niegdyś stała nowa synagoga zobaczymy dawne domy towarowe należące do żydowskich kupców. Poznamy tragiczne losy społeczności, których zwiastunem była noc kryształowa 1938 roku podczas, której Niemcy spalili synagogę na Wygonie i rozpętali prześladowania Żydów na niespotykaną dotąd skalę. Dowiemy się też jak polski już Wrocław witał i przyjmował ocalałych.
W wersji rozszerzonej odwiedzimy także stary cmentarz żydowski, na którym pochowanych jest wiele osób, który historie poznamy wcześniej. Zobaczymy wyjątkową architekturę sepulkralną.